+905439127868

IB ÖZEL DERS

Öğretmenlerimiz deneyimlerini paylaşma ve başkalarının başarılarına yardımcı olma konusunda istekli. İyi bir IB puanının dünyanın en iyi üniversitelerine nasıl kapı açabileceğini biliyorlar ve sizin için aynısını istiyorlar.

Seçilmiş olan öğretmenleriniz, sınavlarınızda kendinize güvenli ve yüksek performanslı bir sınav stratejisi ile girmenizi sağlayacak şekilde IB’deki format ve beklentilerin kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını sağlayacaktır.

IB Diploma Programı

IB Diploma Programı, öğrencilerin lise ikinci ila son yıllarında başlayacakları uluslararası bir müfredattır. IB Diplomasını, dünyadaki hemen hemen her üniversiteye başvurmak için kullanabilirsiniz.

Altı konu alıyorsunuz (altı gruptan) ve aynı anda tamamlamanız gereken üç temel gereksiniminiz var. Bunlar: Bilgi Teorisi (TOK), Genişletilmiş Kompozisyon (EE) ve Yaratıcılık, Aksiyon ve Hizmet (CAS).

IB’Yİ NEDEN ALMALI?

Global olarak tanınan bir müfredat olarak IB, yurtdışındaki üniversitelere başvuruyorsanız, başvurunuzu bağlamlaştırdığı için özellikle yararlıdır.

IB, birçok bağımsız çalışma, iyi organizasyon becerileri ve zaman yönetimi içeren titiz bir programdır.

Pek çok üniversite – özellikle ABD’de – bu durumun IB öğrencilerinin daha hazırlıklı ve başarılı olmaları için daha nitelikli olduklarını düşünüyor, bu nedenle iyi puan aldıysanız sizi daha güçlü bir aday olarak değerlendirebilirler.

İYİ BİR IB PUANI NEDİR?

Mükemmel bir puan 45, ancak 38’in üzerindeki her şey oldukça mükemmel sayılıyor!

Bununla birlikte, iyi bir IB puanı olarak nitelendirilen, okuldan sonra ne okumak istediğinizi ve hangi üniversiteye başvurmak istediğinizi belirleyecektir. Farklı üniversiteler farklı puan beklentilerine sahiptir ve bazıları IB’de diğerlerinden daha fazla değere sahiptir.

Çalışmaya başlamadan önce en iyi üniversitelere girmek için gereken IB puanlarına bakın.